Hyvinvointia migreeniarkeen -keskusteluilta: Tukea migreeniä sairastavan työkykyyn
Stressaako arki? Kaipaatko pysähtymistä hyvinvointisi äärelle ja keinoja, jotka lisäävät hyvää oloasi? Kevään Hyvinvointia migreeniarkeen -webinaarisarja keskittyy työ- ja toimintakykyyn.
Hyvinvointia migreeniarkeen- keskusteluilloissa hyvinvointia lähestytään aivoterveyden ja kognitiivisen ergonomian näkökulmasta. Sarja koostuu kolmesta keskusteluillasta, joissa käsitellään työ- ja toimintakykyä eri näkökulmista. Keskusteluillat toteutetaan webinaareina Microsoft Teamsin kautta.
Keskusteluilloissa etsitään pieniä arjen tekoja ja toimia, jotka sopivat sinun elämääsi ja lisäävät hyvinvointiasi ja jaksamistasi kivun kanssa. Keskusteluillat järjestetään maanantaisin 13.4., 4.5. ja 25.5. klo 18.00-19:30. Jokainen teema muodostaa oman kokonaisuutensa, mutta aiheet saattavat olla osittain päällekkäisiä. Voit siis valita kiinnostavimman näkökulman, tai halutessasi osallistua kaikkiin kolmeen keskusteluiltaan.
Keskusteluillat ohjaa kipuun erikoistunut sairaanhoitaja Taina Lahti.
Maanantain 4.5 keskusteluillan aiheena on tukea migreeniä sairastavan työkykyyn. Illan aikana käsitellään toimintakykyä käsitellään yksilön, työyhteisön ja yhteiskunnan keinoja migreeniä sairastavan työkyvyn tukemiseen. Webinaarin lopussa on aikaa kysymyksille ja keskustelulle.
Ilmoittautumaan pääset sunnuntaihin 3.5. saakka tämän linkin kautta https://forms.office.com/e/Vg0X7Bvstz(siirryt toiseen palveluun)
Webinaarit ovat kaikille avoimia ja maksuttomia. Lämpimästi tervetuloa mukaan!